Kdo je Jurček?

Vrtec Jurček je svoje ime dobil po sosednji vasi Št. Jurij, kjer je tudi župnijska cerkev svetega Jurija. Za vzornika našega vrtca smo izbrali prav sv. Jurija, ki goduje 23. aprila. Njegov god pomeni vrnitev pomladi, srečo, veselje ter napredek. Po legendi je sv. Jurij vitez, ki je premagal zmaja in tako rešil deklico.

Na logotipu otrok upodobljen kot vitez predstavlja vrednote, ki so veljale za viteštvo: pogum, pripadnost, srčnost, pomoč bližnjemu, sočutje, pustolovščina, radodarnost, vera, upanje, usmiljenje, poštenost, zvestoba, zaupanje, hvaležnost, pravičnost, previdnost, vzdržnost in moč. V ščitu, ki predstavlja varovanje in zaščito, je bel križ, simbol čistosti, veselja in brezmejne ljubezni do vsakega. Obdaja ga zelena barva, ki nas spominja na pomlad in je simbol upanja, sreče, življenja, rojstva in preporoda.